VHS 1st Marking Period Honor Roll

High Honor Roll

Grade 9

Lilly Barozzini, Kamryn Bush, James Drew, Rebecca Garison, Lucia Gurrieri, Emily Kearney, Kathryn McComb, Kiera McLaughlin, Luke Norris, Aria Odendaal, Madison Ogorzalek, Caroline Quick, Courtney Wellet

Grade 10

Mikayla Berman, Jessica Brynildsen, Warren Cheng, Olivia DeBiasse, Kristin Doyon, Mary-Kate Etheridge, Allison Garofalo, Rebecca Gelson, Brady Krushinski, Claudia Monahan, Isabel Nassi, Emily Phillips, Annaliese Sander, Julia Silberman, Alexandra Staszeski, Duncan Stewart, Lauren Tabor, Kamil Tecza, Connor Vakiener, Christine Worning

Grade 11

Grace Birnbaum, Chloe Boyd, Laura Chen, Christina Drzewoszewski, Valerie Fiers, Chloe Forenzo, Sarah Furka, Timothy Gallagher, Nicole Garrett, Madeline Kearney, Kamilla Kocsis, Douglas Lemenze, Sarah Matyas, Samuel O’Brien, Zachary Ogorzalek, Shannon Powelson, Emma Robinson, Christopher Romero, John Roncoroni, Eric Schroeter, Christopher Sernas, Alyssa Tombs, Kate Tweedie, Marisa Tyms, Jenna Zabinski

Grade 12

Andrew Babiuk-Murray, Danika Berman, Victoria Bigdelle, Emma-Leigh Cameron, Audrey Christensen, Lucas Circello, Chloe Demko, Stephanie Finkel-Quinones, Meredith Folsom, Claire Furino, Annemarie Gregory, Andrew Hofbeck, Taylor Hubiak, Scott Jackle, Alanna Miller, Cassandra Oeckinghaus, Emma Riley, Sydney Stoter, Meagan Tighe, Margaret Wittpenn, Riley Wood

Honor Roll

Grade 9

Samantha Ackerman, Hailey Ader, Stephen Allen, Riley Anderson, Isabella Bana, Natalie Bavos-Chen, Kane Benson, Isabel Birritteri, Leah Bischoff, Cassandra Boyce, Jack Bradow, Clarina Burd, Ryleigh Cameron, Preston Clawson, Frederick Clucas, Eleanor Curley, Dylan Dalrymple, Joseph Delusant, Jessica Deo, Daniel Doyon, Amanda Dunleavy, Caroline Egan, Sophia El-Zahr, Gerard Endersen, Catherine Evanko, Emma Evanko, Stefanie Fabbroni, Dana Fabiano, Connor Flynn, Elizabeth Folsom, Lily Fosburgh, Jennifer Fournell, Henry Freligh, Dylan Fritz, Bruce Fujihuara, Gabriella Gonzalez, Cassidy Greenman, Gabriel Hanley, Jason Heinze, Benjamin Hemberger, Kearsten Higgins, Luke Higgins, Samuel Houser, Brooke Hyland, Laura Janes, Lauren Jarowicz, Alexis Judd, Victoria Kiley, Joshua Kinsky, Lauren Kokoskie, Tiffany Kurkowiak, William Layfield, Amy Leidner, Nina Lewis, Isabella Liebler, Thomas Mahoney, Erik Marran, Charlotte McGlynn, Owen Minor, Warren Orlando, William Pfunke, Lily Phillips, Amelia Puglia, Sami Qumar-Eldeen, Joshua Rich, Thomas Roll, Nicole Rosales, Casey Roskowski, Kenneth Rudin, Anabella Ruiz Diaz, Sierra Sainte-Rose, Joseph Scarcia, Alfred Schweikert, Emily Sell, Joseph Sernas, Mason Snyder, Daniel Sollaccio, Jason Solomon, Evan Stoker, Joseph Swiston, Andrew Tevebaugh, Angeline Thomas, Zachary Tong, Sarah Upwood, Daniel Uss, Alexa Vavrek, Edward Villamaria, Kate Volk, Ioannis Ypsilantis, Emma Zande

Grade 10

Gillian Anthony, Jenna Baranek, Adam Batson, Maya Bavos-Chen, Naomi Benenson, Kyle Bennett, Jacqueline Braida, Matthew Brandner, Glin Brower, Bailey Bucey, Claudia Carey, Jaime Carvalho, Liam Casey, Estella Clevenger, Sydney Collins, Mitchell Coppola, Kaylee Fayth Crisitello, Michael Cucchiara, Madison D’Avella, Emelia DeTorres, Garrett DiRienz, Jessica Donnenberg, Elijah Downey, Charles Eberle, George Eberle, Alex Endersen, Samantha Farr, Douglas Fischer, Owen Flatley, Lia Formica, Benjamin Francis, Vivian Garrido-Ruiz, Colby Gavornik, Stephanie Gonsiewski, Isabella Hanley, Carina Hanson, Christopher Harth-Schrimsher, Sam Hauptly, Amy Hoffman, Samuel Hostler, Samuel Huff, Keith Jaramillo, Jonathan Jou, Alexis Kaesler, Madison Kaminsky, Caroline Kenzari, Gwendolyn King, Jason Knoll, Laurel Knox, Matthew Kroll, Michael Kroll, Emma Lankin, Matthew Lowe, Julia Mahoney, Daniel Malaquias, Jemma Manu, Sher Mylbern Mariano, Laura Markarian, Ryan Mauriello, Mary Maxwell, Daniel McConnell, Colleen McCord, Conner McDougall, Daniel Medina, Brendan Mikolajczyk, Marshall Mills, Matilda Newell, Rebecca Nitti, Frankie Nolf, Matthew Nowell, Daniel Olesen, Kayla O’Sullivan, Jon Parker, Simone Patrick, Will Porcello, Alexis Price, David Prisk, Nicholas Pung, Aidan Quintile, Victoria Raefski, Mia Ranallo, Maria Ratsimor, Mackenzie Rinehart, Annalise Rodgers, Jonathan Ruben, Kyler Rudin, Gonzalo Ruiz Diaz, Brendan Ruscher, Emily Ryder, Susan Scott, Margaret Sell, Adam Silveira, Alyssa Silveira, Jessica Smith, Caitlin Snellen, Jake Solewski, Kevin Sommer, Theodore Stafford, Bryan Stanski, Sophie Stazzone, Samantha Stinner, Haley Ternay, Abigail Thompson, Cameron Traynor, Cecilia Turello, Allison Varga, Julianna Vazquez, Robert Venn, Christian Vernieri, Lauren Wagner, Erin Whaley, Sarah Wittpenn, Elizabeth Wojcik, Lynn Wyer, Sean Wyllie, Erik Young, RouQian Zhou, Katie Ziegler

Grade 11

Anthony Abrew, Yadah Ampofo, Nicholas Anhorn, Steven Axelsen, Brielle Barozzini, Kevin Bischoff, Zachary Blackwell, Michael Bohm, Evan Bourdeau, Ryan Bourdeau, Svetlana Boyle, Nicole Brady, Charles Brooks, Michael Broslawski, Julia Caldicott, Nicole Cassavell, Cole Combates, Hailey Conroy, Kayla Corradi, Evan Cortese, Megan Coward, Austin Crail, Kyle Curley, Matthew Czerw, Jonathan Davis, Andrea Delia, Claire Demko, Julia Denlinger, Larkin Denlinger, Grace Donahue, Alan Dunford, Cole Duryea, Margaret Duval, Samantha Edmund, Kyle Enchill, Nicholas Fabbroni, Andrew Fabiano, Paige Fedak, Scott Fernandes, Peter Fiori, Madelyn Flynn, Rebecca Frost, Jensen Gilligan, Isabella Gonzalez, Casey Guilfoyle, Austin Hankinson, Daniel Haus, Emily Hepburn, Kristina Hlinka, Kyra Hollenbach, Angela Hudak, Alexander Hufford, Sylvana Kaplan, Alexandra Kennedy, Kyle Kokoskie, Anthony LaVecchia, Joseph Lebida, Camryn Legra, Maia Lewis, Alexis Lueger, Nicole Maldonado, Luke Marturana, Kaitlin Mauriello, Catherine McDonald, Madison McGourty, Emma MCGuire, Gwyneth Medea, Natalie Mehl, Jack Memoli, Donavyn Meyh, Erin Miners, Gianna Morano, Caitlin Morris, Katarina Muhlhauser, Andrew Navarro, Robert O’Brien, Eben Odendaal, Abbegail O’Neil, Sean Pannicke, Caroline Pereira, Paige Peterson, Gabrielle Petrisin, Levente Pusztai, Kyle Randolph, Corinne Richter, William Rodenberger, Gina Ronga, Katherine Rupprecht, Scott Schenkel, Brian Sharkey, Alainna Sharp, Erin Shaw, Grayson Sieber, Mikayla Simanski, Cameron Smith, Logan Snyder, Austin Soares, Griffin Stasick, Sidney Steiner, Isabelle Stephenson, Jessica Suchovic, Harrison Tabor, Gregory Taylor, Lyra Tomljanovich, Colin Tong, Danielle Tranquilli, Joshua Trudel, Elizabeth Upwood, Austin Wagner, Danielle Webb, Ava Wentworth, Lexington Wolf, Natalie Young

Grade 12

Stevie Ader, Jade Andersen, Allison Aprile, Vincent Aprile, Christa Baldino, Alyssa Balletta, Charles Berlowitz, Alexandra Best, Kelli Best, Benjamin Brandner, Kayla Breitkopf, Joseph Bruton, Samantha Brynildsen, Brighid Castello, Marcus Celiano, Garret Chan, Elysse Chin, Alexis Churley, Zoe Connell, Jennifer Cornine, Justin Csanyi, Morgan D’Avella, Isabella DiCaro, William Dion, Samantha Dlugaszewski, Charles Felts, Jade Fosburgh, Lindsay Fritz, Raymond Gallagher, Hailey Garcia, Eric Gargiulo, Avery Gavornik, Anna Gelson, Eleanor Gensch, Grace Gilbert, Vicci Glynos, Kayla Gordon, Julia Governali, Emily Gretta, Jesus Guerrero, Jason Hassold, August Heithoff, Mark Hodulik, Morgan Hoffman, Alexa Johnson, Melissa Kelly, Alison Kipe, Daniel Kolodziej, Allison Lamperti, Christopher Lankin, Jordan Leonard, Nicole Lukas, Nicholas Markarian, Ariel Marsh, Kelly McLaughlin, Albert Metzler, Aaron Minchin, Annelise Muhr, Mackenzie Murray, Franklin Musnuff, Paige Nazzaro, Dylan Novick, Ethan Osgood, Jennifer Page, Francesca Puglia, Jonathan Raefski, Jack Ranallo, Logan Raposo, Caitlin Reilly, Cali Ricablanca, Naomi Rogers, Jordan Rosenbloom, Julien Rosenbloom, Nathan Ruscher, Sierra Russell, Francesca Russoniello, Vanessa Sacks, Veronica Salvador, Garrett Schaumburg, Hannah Schiavo, Lauren Schultze, Mackenzie Sherman, Brian Shuster, Rachel Silberman, Ryan Solomon, Quincy Starnes, Michael Stazzone, Douglas Stewart, Cassandra Szabo, Grace Szokol, Spencer Terry, Elizabeth Turello, Erin Walsh, Michael Webb, James Weber, Matthew Wentz, Sarah Whaley, Melissa Will, Erica Zack, Grace Zarrillo, Emily Zobian